همایش فناوری اطلاعات برای توان افزایی بانوان برگزار می شود

همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توان افزایی بانوان، هشتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

این همایش به همت معاونت امور زنان و خانواده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه در محل سالن همایش های شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار خواهد شد.

در این همایش بناست که نقش فناوری های نوین در راستای توان افزایی بانوان مورد بحث و بررسی قرار گیرد چرا که یکی از مباحثی که از سوی مسئولان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح می شود، توان افزایی بانوان در بخش های مختلف است و این بار در بخش فناوری اطلاعات مورد ارزیابی قرار می گیرد.

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این همایش راهکارهایی که می تواند منجر به افزایش توان مدیریتی زنان در بخش های مختلف ارتباطی شود را بررسی خواهد کرد.

همچنین تعدادی از کارشناسان و مدیران ارشد کشوری و جمعی از بانوان در بخش های مختلف از جمله وزارتخانه ها، دستگاههای اجرایی و مدیران زن حضور خواهند داشت.

در این همایش معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری معاون علمی فناوری رییس جمهوری و حسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی نیز در این باره سخنرانی خواهند کرد.

ترویج و ارتقای آگاهی نسبت به نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توان افزایی زنان و دختران از اهداف برگزاری این همایش است.

نیمی از جمعیت ۸۰ میلیونی کشور را زنان تشکیل می دهند.

منبع : ایرنا

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۱۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *