توانمندسازي زنان بدون بهره گيري از تكنولوژي‌هاي نوين ارتباطي امكان‌پذير نيست

ارتباطات و فناوري اطلاعات عامل اصلي كارآمدتر شدن ابزارها، شيوه‌ها، اقتصاد، فرهنگ، سياست و بسياري ديگر از مؤلفه‌هاي اجتماعي است، بنابراين نمي‌توان از آن براي توانمندسازي افراد بشر بويژه بانوان به عنوان ۵۰ درصد نيروي انساني جوامع صرف نظر كرد.

امروزه با عبور از شيوه‌هاي سنتي و گرايش به سمت استفاده از فناوري‌ها و تكنولوژي‌هاي نوين در انجام بسياري از امور بويژه ارايه خدمات، به جرات مي‌توان ادعا كرد شركت‌ها و سازمان‌هاي خدمات رسان پيش از ساير بخش‌ها به نقش موثر  و نتايج مثبت بي بديل فناوري‌ها در عرضه خدماتشان در اين بستر و همچنين دسترسي آسان‌تر متقاضيان به اين خدمات آگاه شدند و به دنبال آن رفتند.

اولين گام در طراحي محصولات مبني بر تكنولوژي‌هاي نوين، بالا بردن توان نيروي انساني چه در بحث توليد محصول و چه در بهره برداري از آن است، بنابراين بدون ايجاد بستر مناسب براي مجهز شدن آحاد مردم جامعه به دانش روز بويژه فناوري اطلاعات، نمي‌توان انتظار تحول زيادي در جامعه داشت.

اگر بخواهيم جامعه دچار تحول و رشد شود بايد با كنار گذاشتن هرگونه نگاه جنسيتي، زنان را نيز مانند مردان به انواع ابزارهاي ارتباطي و فناوري اطلاعاتي تجهيز كنيم. خوشبختانه اينترنت و دنياي مجازي خود راه را براي هرگونه مرزبندي‌ها حتي مرزبندي‌هاي جنسيتي بسته است بطوريكه امروزه آنچه براي بسياري از سازمان‌ها و شركت‌ها مهم است اينكه بتوانند نيروي انساني( چه مرد و چه زن) خلاق و كارآفرين بكارگيرد، كه بالطبع خلاقيت و نوآوري بدون بهره‌گيري از فناوري اطلاعاتي امكانپذير نمي‌باشد.

بنابراين دنياي گسترده و بي حد و مرز ارتباطات و فناوري اطلاعات دريچه‌اي به روي بشر امروزي گشوده است تا قابليت‌ها و توانمندي‌هاي خود را بيش از پيش نمايان سازد، به همين دليل ما مديران و مسئولان مي‌بايست با درك اين موضوع به دنبال فراهم آوردن تسهيلات و شرايط لازم به منظور دسترسي و آموزش زنان به تكنولوژي‌هاي نوين از جمله ICT باشيم.

امروزه خوشبختانه به مدد بهره‌مند شدن زنان از فناوري‌هاي نوين ارتباطي و بالارفتن سواد ديجيتالي‌شان، بيشتر از گذشته با انواع خطرات و تهديدها اعم از بيماري‌هاي جسمي و رواني، آسيب‌هاي اجتماعي و همچنين ايجاد فرصت‌هاي شغلي، ارتقاء سطح سلامت و حفظ نشاط و حتي موفقيت‌هاي حرفه‌اي آشنا شده‌اند.

در شركت ملي پست با نگاه برابر به مردان و زنان و تاكيد بر تقويت مهارت‌هاي آنان در حوزه فناوري اطلاعات،‌ طي سالهاي اخير آموزش‌هاي فني اعم از شبكه و امنيت اطلاعات در سازمان، مفاهيم و كليات دولت الكترونيك، مديريت ابزار و اطلاعات سازماني و مهارت‌هاي حرفه‌اي كار با رايانه به صورت يكسان براي كاركنان زن و مرد طراحي و پياده سازي شد.

علاوه بر اين، سال گذشته دوره آموزشي توانمندسازي بانوان شركت با هدف ايجاد فرصت‌هاي بيشتر براي دست‌يابي اين گروه از كاركنان به شغل‌ها و پست‌هاي مديريتي و تصميم ساز برگزار گرديد و طي يكي دو سال اخير قدم‌هاي خوبي در جهت به‌كارگيري زنان در اين گونه مناصب برداشته شده است به طوريكه بانوان موفق شدند يك نماينده در ميان اعضاي هيئت مديره شركت داشته باشند و چندين پست مديركلي، معاوني و رئيس اداره‌اي را به دست آورند كه اميدواريم با تقويت بنيه علمي و تجربي، بويژه در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات بيش از پيش شاهد حضور بانوان در سمت‌هاي رده اول شبكه پستي كشور باشيم.

مهندس حسين نعمتي – معاون وزير و رئيس هيأت مديره و مديرعامل شركت ملي پست ج.ا.ا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *